Loading...
اخبار سایت » سفر با هواپیما
موضوع :
سفر با هواپیما
چگونه در فرودگاه باتجربه باشیم؟ خطوط طولانی چک و بار و نقاط امنیتی بسیار در مسیر شما تا سوار شدن به هواپیما این امر را بسیار طولانی کرده است. در این مقاله راهنمایی هایی در اختیار شما قرار می گیرد تا این زمان طولانی را آسوده تر بگذرانید.

استفاده از پارکینگ مناسب

سایت های مربوط به پارکینگ ممکن است مکان های ارزان تری برای پارک به شما پیشنهاد دهند اما احترامی که در پارکینگ فرودگاه برای شما گذاشته می شود، شایسته است. راننده منتظر شما خواهد بود و خودرویتان را در مکانی امن و نزدیک پارک می کند. این امر ایده آل برای خانواده ها، تجار و یا مسافرانی که به منظور کسب و کار می روند و وسایل زیادی همراهشان است، می باشد.


 


فرودگاه خود را به خوبی بشناسید

اگر شما در حال پرواز از فرودگاهی بزرگ و بین المللی هستید، باید به خوبی از ترمینال های اطراف  آن (زمانی که باید آنجا باشید و زمانی که تا رسیدن به آنجا طول می کشد)، آگاهی داشته باشید. گم کردن مسیر و یا تاخیر در این زمان باعث ایجاد استرس غیر ضرورری خواهد شد.

 

لباس مناسب به تن داشته باشید

لباس مناسبی به تن داشته باشید تا در زمان گذشتن از نقاط امنیتی دچار مشکل نشوید، زیرا در سال های اخیر این موضوع بسیار مورد اهمیت قرار گرفته است. چند چیز بسیار ساده و دور از ذهن وجود دارد که عبور شما را با مشکل روبرو خواهد کرد.

 

در اینجا راهنمایی هایی در این رابطه وجود دارد:

- کفش هایتان را در یک کیسه ی پارچه ای قرار دهید، تا پیدا کردن و جا به جا کردن آن راحتر باشد.

- اجتناب از پوشیدن لباس هایی که قسمت های فلزی دارند. یک شلوار راحت که نیازی به کمربند نداشته باشد انتخاب کنید.

- قبل از ورود به نقاط امنیتی خود را آماده کنید، مثلا: تلفن همراهتان را خاموش کنید یا کمربند و ساعتتان  را در بیاورید.

 

آنلاین باشید

از چک آنلاین که امروزه تقریبا تمامی شرکت های هواپیمایی دارای آن هستند استفاده کنید تا در فرودگاه زمان کمتری را برای آن صرف کنید. در این سایت ها معمولا اطلاعات مفیدی در رابطه با رزرو، گذرنامه و بلیط هم قرار دارد.

 

سبک بار و چابک سفر کنید

ساک های سبک و کم بار با خود بیاورید تا نیازی به چک کردن آنها نباشد. چک کردن وسایل زمام زیادی را هدر می دهد. تنها مواردی که مورد نیاز است بردارید و از وسایل غیر ضروری اجتناب کنید. وجود ساک های زیاد مشکوک نیز هست و در چک امنیتی زمان بر است. در برابر وسایلتان مسئول باشید. هرچه ساک ها کمتر باشد، حمل آنها نیز آسان تر است.

 

حواستان به وسایل ممنوعه باشد

در رابطه با وسایلی که بر می دارید مطمئن باشید. از برداشتن وسایلی مانند قیچی که هم غیر ضروری است و هم مشکوک اجتناب کنید. قبل از بستن ساک هایتان حتما سایت شرکت هواپیمایی را مطالعه کنید.

 

همراه داشتن تلفن همراه

همراه داشتن گوشی هوشمند برای انجام کارهایی نظیر: چک کردن پروازها، مسیر ها، نقشه فرودگاه و ... مفید است.

 

همیشه وقت شناس باشید

همیشه کارهایی قبل از پرواز وجود دارد که بسیار زمان بر است. پس درست برنامه ریزی کنید و چند ساعت قبل از پرواز در فرودگاه باشید. در این مدت صبور هم باشید. این کارها همیشه باید طبق روال انجام شود.

 

ترجمه: سحر مردانه

منبع: essentialtravel.co.uk

بهترین تخفیف های ما را از طریق پیامک و یا ایمیل دریافت کنید.
پست الكترونيكي :
شماره ی همراه :
پرواز داخلی
پرواز خارجی
تور داخلی
تور خارجی
زودتر از دیگران از آفرهای پرواز و تور با خبر شوید
طراحی و توسعه توسط گروه ندای فناوری