Loading...
اخبار سایت » خرید بلیط هواپیما ارزان
موضوع :
خرید بلیط هواپیما ارزان
چگونه بلیط هواپیمای ارزان بخریم ؟

 

در مطلب زیر نکاتی درباره خرید بلیط های هواپیما آورده ایم که ضمن راهکارهایی برای خرید ارزان بلیط هواپیما ، این نکته را نیز باید به خاطر داشته باشید که ارزانترین همیشه بهترین نیست.

 

زودتر بلیط بخرید

اولین، بهترین و اصلی‌ترین راه کاهش هزینه بلیط، زودتر خریدن آن است. برای سفر بعدی‌تان زودتر تصمیم بگیرید و برنامه‌ریزی کنید و بلیط هواپیما را زودتر بخرید. با زودتر خریدن بلیط، از چند جهت فرصت خرید بلیط ارزان‌تر را دارید. اول از همه این که به نرخ‌ها و کلاس‌های پروازی اولیه و قیمت پایین دسترسی دارید که هنوز جای خالی دارند و شانس این را دارید که بلیط را با بهترین قیمت‌ بخرید. علاوه بر این، تمام ساعت‌ها و حالت‌های مختلف پروازها را به عنوان گزینه انتخاب در اختیار خواهید داشت و امکان این را دارید که بهترین گزینه را انتخاب کنید. معمولا دو یا سه ماه قبل از زمان سفر می‌توانید بهترین نرخ‌ها و بلیط‌ها را پیدا کنید و فرصت بررسی و انتخاب بهتر را هم دارید. بعد از خرید بلیط می‌توانید برنامه‌های دیگرتان را با زمان بلیطتان تنظییم کنید. این طور فکر نکنید که از الان چیزی معلوم نیست؛ در نهایت همیشه زمان و کارهایتان را می‌توانید با زمان بلیط هماهنگ کنید. با خرید بلیط ارزان هواپیما نیمی از سفر را رفته‌اید.

 

از ایرلاین‌های غیرمشهور بلیط بخرید

بعضی از خطوط هوایی هستند که به دلایل مختلف از جمله سابقه طولانی‌شان، بسیار شناخته شده‌اند و قیمت‌هایشان هم بالاتر است. اما همیشه می‌توانید ایرلاینی پیدا کنید که پروازهایش از مبدا تهران را تازگی‌ها اضافه کرده‌ است یا کارش را تازه شروع کرده است و به همین دلیل تخفیف‌های خوبی هم دارد. کیفیت این ایرلاین‌ها اختلاف زیادی با ایرلاین‌های قدیمی و مشهور ندارد، اما برای اضافه کردن مسافران و شناخته شدن معمولا قیمت‌های خوبی دارند. مثلا همه خط هوایی امارات را می‌شناسند، اما گلف ایر که اسمش را کمتر شنیده‌اید هم پروازهای متنوع زیادی دارد که امکان پیدا کردن بلیط ارزان در آن بیشتر است.

 

 

موقع تخفیف‌ها، بلیط ارزان بخرید

اگر دوست دارید ارزان سفر کنید، لازم است همیشه حواستان به موضوع سفر باشد. در اینترنت جستجو کنید. در شبکه‌های اجتماعی موضوع سفر و گروه‌های مربوط به سفر را دنبال کنید. ایرلاین‌های مختلف در وقت‌های مختلفی از سال، تخفیف‌های قابل توجهی دارند که ممکن است محدود به یک بازه زمانی خاص باشد. از قضا ممکن است این بازه زمانی به کارتان بیاید و برای سفرتان مناسب باشد. سایت‌های فروش بلیط به مناسبت‌های مختلف تخفیف‌های خوبی دارند؛ حواستان به تخفیف‌های این سایت‌ها هم باشد و اگر سفری در پیش دارید، بلیطتان را موقع تخفیف بخرید. می‌توانید در خبرنامه‌ها عضو شوید و حراج‌ها را بررسی کنید.

 

وقت شلوغی سفر نکنید

یکی دیگر از راه‌هایی که می‌توانید بلیط ارزان بخرید این است که وقت‌هایی را انتخاب کنید که زمان اوج شلوغی سفر نیست. ارزشش را دارد که کمی زودتر به فکر سفرتان باشید و برایش دو سه روز مرخصی بگیرید و در عوض ممکن است بتوانید بلیطتان را حتی نصف قیمت بخرید. مثلا برای تعطیلات عید، مردم اغلب یکی دو روز آخر اسفند را برای سفر انتخاب می‌کنند و یا اول دوم فروردین را. بد نیست که مثلا سه روز آخر اسفند را مرخصی بگیرید و بیست و پنج اسفند سفرتان را شروع کنید؛ هم شلوغی‌های چند روز آخر اسفند را فرار کرده‌اید و هم بلیط را با قیمت خوبی خریده‌اید.


همیشه آماده باشید

تخفیف‌ها و پیشنهادهای لحظه آخری را جدی بگیرید. اگر شرایط کاری‌تان اجازه می‌دهد، تا هر جا که می‌توانید همیشه برای سفر آماده باشید. سبک و راحت سفر کنید تا اگر پیشنهاد ویژه مناسبی برای یکی دو روز بعد دیدید، بتوانید زود چمدانتان را جمع کنید و بروید. خیلی وقت‌ها پروازهای چارتر و لحظه آخری قیمتشان به طرز باورنکردنی ارزان‌تر از وقت‌های دیگر است و سفری که برایتان سخت و ناممکن بوده، حالا قیمتش جوری است که برایتان مقدور می‌شود.

 

 


حال ، همه ما بهترین پرواز را با پایین ترین هزینه ممکن می خواهیم... اما در اینجا نکاتی را درباره بلیط هواپیما آورده ایم که همه را به خاطر بسپارید... ارزانترین همیشه بهترین نیست. درست است؛ گاهی اوقات ارزانترین بلیط در درازمدت هزینه بیشتری برای شما در بر خواهد داشت.

 

 

ارزانترین همیشه بهترین نیست:

جو تجاری امروز بسیاری از کمپانیها را مجبور می سازد تا در حالت « لاغر و متوسط » (lean and mean) عمل کنند. که احتمالا بیشتر با هزینه های روزمره نظیر سفر تجاری مشاهده شده است. در حالیکه خواسته ما برای کمک به کمپانی، کاهش دادن هزینه های ضروری برای مسافرت و تفریح  با حفظ پایین ترین قیمت ممکن بلیط هواپیما است، واقعیت این است که غالب اوقات ارزانترین بلیط هواپیما ضرورتا حفظ پول برای کمپانی نیست بلکه هزینه ای اضافی می باشد.

 

به طور کلی خطوط هوایی، به ندرت همه قیمتهای خود یا « مجموعه قیمتها» را که برای همه پروازها و همه روزه است را به اشتراک می گذارند. بسیاری از اوقات مسافرین  با انتخاب بین کرایه بلیط کامل  و پایین ترین قیمت بلیط روبرو می شوند، و نمی دانند که گاهی اوقات حدود 20 مجموعه قیمت برای همان پرواز هم وجود دارد. در بهترین حالت، فقط پایین ترین قیمت در هر لیست قیمتی به مسافر تاجر به عنوان گزینه  نشان داده خواهد شد.

 

 

ممکن است ارزانترین پروازها مناسب پروازهای مکرر نباشد.

درحالیکه بیشتر مسافرین تجاری( و مدام) احساس خوبی درباره انجام دادن کارشان با رزرو پایین ترین قیمت ممکن بلیط دارند، ممکن است به خودشان و کمپانی شان صدمه بزنند. اولین صدمه به خودشان می باشد زیرا بلیطهای ارزان اغلب برای همه پروازهای دائمی نیستند و به مسیر پروازی خاصی بستگی دارد.

 

 

ممکن است جرائم پرهزینه ای برای هزینه های پرواز با بلیطهای ارزان وجود داشته باشد.

همانند بسیاری از کمپانی ها، مدیران و فروشندگان دائمی، بیشتر مسافرین دائمی این خطوط هستند. بسیاری از اوقات فروشندگان دائمی، دقیقا می دانند که سفر را از دست می دهند اما هنگامیکه عملا می خواهند برگردند، به یک بلیط بی انتها (open-ended) نیاز پیدا می کنند. به این معنی که یک بلیط با کرایه کامل یا حداقل می خرند، و بلیط موجود را با جریمه 57$ یا بیشتر عوض می کنند. هر مجموعه بلیط  که توسط خط هوایی پیشنهاد شده است با مجموعه ای از محدودیتهای خودشان و تعداد دفعات خرید بلیط همراه است که ارزان ترین بلیط ممکن نیست ( اما بلیط با کرایه کامل هم نیست)، که این امکان وجود  خواهد داشت تا پرواز ان را بدون هیچ گونه جریمه ای عوض کند و گزینه های پروازهای مداوم گران را ارائه می دهد.

 

 

 بسیاری از اوقات محدودیتهایی در ارزانترین پروازها وجود دارد که هزینه های بیشتری برای چمدانها ، صندلیها و غیره را دربر دارد.

 

بسیاری از وب سایتهای خطوط هوایی برای مشتریانشان این امکان را فراهم می کنند تا یک بلیط و « یک کرایه» بخرند، خریدن بالاترین بلیط با زنگ زدن به شماره سرویس تلفنی برای همان خط هوایی صورت می گیرد. این کار برای مسافرین این امکان را فراهم می کند تا از جریمه های ایجاد شده بخاطر رزرو بلیط از طریق نماینده رزرو اجتناب کنند درحالیکه به انها اعتباری هم برای « امتیاز جایزه مسافت پیموده شده به صورت رزرو انلاین » را می دهند که از طرف خط هوایی ارائه می شود.

 

عملا، همه اینها به این معنی است که « دانش و آگاهی قدرت است». درک اینکه چه چیزی ارزشمند است برای شما، کلید حفظ بلیط درست برای نیازهایتان است، پول پس انداز شده در بلند مدت برای کمپانی است و تجربیات سفری شما را افزایش می دهد در حالیکه نا امیدی توام با مسافرت هوایی را به حداقل می رساند.

 

بهترین تخفیف های ما را از طریق پیامک و یا ایمیل دریافت کنید.
پست الكترونيكي :
شماره ی همراه :
پرواز داخلی
پرواز خارجی
تور داخلی
تور خارجی
زودتر از دیگران از آفرهای پرواز و تور با خبر شوید
طراحی و توسعه توسط گروه ندای فناوری